HLAVNÁ STRÁNKANAŠA OBECSAMOSPRÁVAKULTÚRAŠPORTŠKOLSTVOOPSFARSKÝ ÚRADKONTAKTY
Home >> Aktuality, oznamy >> Výstavba telocvične vo Węgierskiej Górce a multifunkčného športového ihriska vo Svrčinovci
Výstavba telocvične vo Węgierskiej Górce a multifunkčného športového ihriska vo Svrčinovci

logo_pl-srObec Svrčinovec v spolupráci s Gminou Wegiersla Górka realizuje projekt z programu cezhraničnej spolupráce Poľsko - Slovenská republika 2007-2013 s názvom: Výstavba telocvične vo Węgierskiej Górce a multifunkčného športového ihriska vo Svrčinovci ako infraštruktúry, napomáhajúcej rozvoju turistiky na poľsko- slovenskom pohraničí

 

euPlánovaný projekt spočíva v zrealizovaní dvoch investícií t.j. výstavby telocvične pri škole - v obci Węgierska Górka a výstavbe multifunkčného ihriska- v obci Svrčinovec na slovenskej strane. Obidve investície majú za cieľ vytvorenie rekreačno-športovo-turistickej infraštruktúry, t.j. miest pre organizovanie súťaží rôznych športových disciplín, zábavy, oddychu alebo kultúrnych vystúpení. Zámer vedie k rozširovaniu spoločenských kontaktov obyvateľov obidvoch obcí a rovnako je prínosom pre zvýšenie atraktivity obcí Węgierska Górka a Svrčinovec v očiach turistov a návštevníkov regiónu. Celá realizácia projektu je založená na zásade rovnovážneho partnerstva.

 

Rozpočet projektu obce Svrčinovec: 381 13,188 EUR (323 962,10 EUR z ERDF a 38 113,20 EUR zo štátneho rozpočtu SR)

Rozpočet projektu Gminy Wegierska Górka: 852 713,95 EUR (724 806,86 z ERDF)

„Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Poľská republika – Slovenská republika 2007-2013“.